Monday, January 24, 2022
HomeWindows 11 SE debiutuje jako najnowsza próba Microsoftu na Chrome OS

Windows 11 SE debiutuje jako najnowsza próba Microsoftu na Chrome OS

[ad_1]

Windows 11 SE został wydany jako najnowsza próba Microsoftu na Chrome OS firmy Google. Nowy system operacyjny Windows jest przeznaczony do laptopów klasy podstawowej — skierowany do studentów i nauczycieli. Jest również zoptymalizowany pod kątem aplikacji Microsoft, w tym pakietu Office i przeglądarki Edge. Użytkownicy mogą jednak również uzyskać aplikacje innych firm, w tym Zoom i Chrome. Oprócz systemu Windows 11 SE firma Microsoft wprowadziła na rynek Surface Laptop SE jako odpowiedź na Chromebooki z systemem operacyjnym Chrome. Ta nowa maszyna działa w systemie Windows 11 SE po wyjęciu z pudełka i została zaprojektowana specjalnie dla uczniów.

Funkcje systemu Windows 11 SE

Microsoft przyniósł Windows 11 SE jako okrojona wersja z Okna 11 do pracy na urządzeniach klasy podstawowej. Reklamowane jest zapewnienie uczniom środowiska „bez rozpraszania uwagi”, w którym nie wolno im samodzielnie instalować żadnych aplikacji innych firm. Windows 11 SE również nie zawiera Sklep Microsoft do pobierania nowych aplikacji. Niemniej jednak administratorzy IT mogą zdecydować się na posiadanie niektórych aplikacji innych firm. Chrom oraz Powiększenie należą do początkowych aplikacji dostępnych dla systemu Windows 11 SE, chociaż firma Microsoft nie wyszczególniła jeszcze wszystkich obsługiwanych aplikacji.

Oprócz braku Microsoft Store, Windows 11 SE nie ma interfejsu Snap Layouts, który jest dostępny w zwykłej wersji Windows 11. W nowej wersji systemu Windows brakuje również sekcji Widgety.

Oznacza to, że nowy system operacyjny może nie być przydatny we wszystkich przypadkach użycia.

Administratorzy IT mogą kontrolować działanie systemu Windows 11 SE za pomocą usługi zarządzania urządzeniami przenośnymi w chmurze Intune for Education lub Intune. System operacyjny jest również fabrycznie wyposażony w przeglądarkę Microsoft Edge, aby umożliwić użytkownikom dostęp do aplikacji i witryn internetowych.

Microsoft Office aplikacje, w tym Słowo, PowerPoint, Przewyższać, Jedna uwaga, oraz OneDrive są również dostępne do użytku w trybie offline na urządzeniach z systemem Windows 11 SE. Co więcej, Microsoft obiecał z czasem rozszerzyć obsługę aplikacji innych firm na nowej platformie, aby obejmowała aplikacje pochodzące z kategorii takich jak wspólne wykonywanie testów, ułatwienia dostępu, filtrowanie treści, orkiestracja w klasie.

Jeśli chodzi o interfejs, Windows 11 SE daje podobny wygląd, jak w Windows 11. Jest centralnie wyrównany przycisk menu Start i odświeżony pasek zadań. Twierdzi się również, że system operacyjny pomaga zapewnić lepszą żywotność baterii, zużywając mniej zasobów sprzętowych.

Windows 11 SE nie jest dostępny dla wszystkich konfiguracji urządzeń i jest dostępny tylko dla komputerów z 4 GB lub 8 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci, zgodnie z Detale dostępne na stronie FAQ. Użytkownicy korzystający z systemu Windows 11 SE również nie mają możliwości przejścia na standardowy system Windows 11 lub Windows 10. Chociaż administratorzy IT mogą zainstalować system operacyjny Windows na urządzeniu z systemem Windows 11 SE, urządzenie w tym przypadku nie będzie już działać. móc wrócić do systemu Windows 11 SE.

Co ważne, Windows 11 SE nie jest pierwszą próbą podjęcia się przez Microsoft System operacyjny Chrome ponieważ podejmowała podobne kroki również w przeszłości. Najnowszym był uruchomienie Windows 10 S w 2017, że później przekształcony w tryb S regularnie Windows 10. Firma z Redmond nie była jednak w stanie przyciągnąć dużej liczby uczniów i nauczycieli do wyboru jej rozwiązań w systemie operacyjnym Chrome.

Surface Laptop SE cena, dostępność

Laptop Surface SE Cena £ zaczyna za 249 USD (około 18 500 rupii) za podstawową konfigurację 4 GB pamięci RAM + 64 GB pamięci. Laptop jest również dostępny w wariancie 8 GB RAM + 128 GB, który kosztuje 329 USD (około 24 400 rupii), raporty Pobocze. Obie opcje będą dostępne za pośrednictwem kanałów edukacyjnych w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Japonii od początku 2022 roku.

Oprócz Surface Laptop SE, producenci komputerów, w tym Acer, ASUS, Dell, Dynabook, Fujitsu, HP, JP-IK, Lenovo i Positivo, wprowadzą swoje modele Windows 11 SE jeszcze w tym roku i w 2022 roku.

Specyfikacje Surface Laptop SE

Surface Laptop SE działa w systemie Windows 11 SE zaraz po wyjęciu z pudełka i ma 11,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, który zapewnia proporcje 16:9. Laptop jest zasilany przez procesor Intel Celeron N4020 lub N4120, wraz z Intel UHD Graphics 600, 4 GB lub 8 GB pamięci RAM oraz 64 GB lub 128 GB pamięci eMMC. Jest wyposażony w kamerę internetową 720p do rozmów wideo.

Pod względem łączności Surface Laptop SE zawiera pojedynczy port USB-A — obok portu USB typu C i gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Laptop ma również głośniki stereo i zapewnia do 16 godzin pracy na baterii na jednym ładowaniu.

shehhttps://techblogspace.com
Mam na imię Ahmad. Jestem pisarzem treści z Polski. Piszę blogi i artykuły o technologii.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments