Monday, January 24, 2022
HomeToshiba podzieli biznes na trzy części: raport

Toshiba podzieli biznes na trzy części: raport

Toshiba planuje podzielić się na trzy firmy już w 2023 r., poinformował we wtorek raport po serii kryzysów w firmie, w tym odsunięcia prezesa zarządu i kontrowersyjnej ofercie wykupu.

Toshiba powiedział AFP, że rozważana jest opcja podziału swojej działalności, ale powiedział, że nic nie zostało jeszcze postanowione.

Nikkei, który nie powołał się na źródła, powiedział, że ruch może zostać ogłoszony w piątek, kiedy Toshiba ogłosi zarobki i przedstawi nowy średnioterminowy biznesplan.

„Opracowujemy średnioterminowy biznesplan, aby zwiększyć naszą wartość korporacyjną, a podział naszych firm jest jedną z opcji, ale na tym etapie nie ma oficjalnej decyzji” – powiedział AFP rzecznik Toshiby Tatsuro Oishi.

Decyzja, jeśli zostanie potwierdzona, zakończy okres ogromnych wstrząsów dla firmy, niegdyś symbolu zaawansowanej technologii i potęgi gospodarczej Japonii.

Raport z dochodzenia szczegółowo opisywał, w jaki sposób firma podjęła interwencję japońskiego Ministerstwa Gospodarki, Handlu i Przemysłu, aby uzyskać wpływ na głosowanie w zarządzie.

Rewelacje pojawiły się po niespodziewanej ofercie wykupu w kwietniu od funduszu private equity powiązanego z ówczesnym prezesem Nobuaki Kurumatani.

Oferta wywołała oburzenie, pod zarzutem, że miała na celu osłabienie wpływów inwestorów-aktywistów.

Inne oferty pojawiły się później, a Kurumatani zrezygnował w kwietniu, chociaż upierał się, że nie jest to związane z kontrowersją dotyczącą wykupu.

Ten ruch byłby postrzegany przez zwolenników jako maksymalizacja łącznej wartości rynkowej operacji Toshiby.

Ale ostrzegł, że mogą być wady.

„Podczas gdy wartość rynkową można zmaksymalizować… nie można pokryć strat w jednej firmie zyskami w innych”, co sprawia, że ​​poszczególne segmenty działalności firmy Toshiba są potencjalnie bardziej narażone, powiedział.

Nikkei zauważył, że podział konglomeratów był skuteczną strategią dla niektórych firm w Stanach Zjednoczonych, w tym Hewlett Packard.

Ale w przypadku innych, takich jak gigant chemiczny DuPont, który podzielił się na trzy firmy pod presją akcjonariuszy, ogólna kapitalizacja rynkowa jest teraz niższa, zauważył dziennik.

Ten ruch jest stosunkowo rzadki w Japonii, a Toshiba byłaby pierwszym dużym konglomeratem, który podzieliłby się na całkowicie niezależne spółki giełdowe, powiedział Nikkei.

Akcje Toshiby wzrosły o ponad dwa procent w momencie otwarcia transakcji w Tokio, ale zakończyły poranek na m.

shehhttps://techblogspace.com
Mam na imię Ahmad. Jestem pisarzem treści z Polski. Piszę blogi i artykuły o technologii.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments