Monday, January 24, 2022
HomeSMIC mówi, że wiceprzewodniczący zrezygnował kilka miesięcy po odejściu prezesa

SMIC mówi, że wiceprzewodniczący zrezygnował kilka miesięcy po odejściu prezesa

[ad_1]

Największy chiński producent chipów, Semiconductor Manufacturing International Corporation, powiedział, że jego wiceprezes podał się do dymisji w wyniku zmiany przywództwa niecały rok po tym, jak objął tę funkcję.

Chiang, były dyrektor ds. badań na Tajwanie TSMC, Dołączył Płaca minimalna pod koniec grudnia. Firma poinformowała, że ​​zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa oraz zarządu ze skutkiem od czwartku, aby spędzić więcej czasu z rodziną.

Jego odejście nastąpiło zaledwie dwa miesiące po tym, jak prezes SMIC, Zhou Zixue, również złożył rezygnację, powołując się na względy zdrowotne.

Oprócz Chianga z zarządu zrezygnowali także trzej inni członkowie, w tym jeden z dyrektorów wykonawczych Liang Mong Song, który groził zrezygnować w grudniu ubiegłego roku. SMIC powiedział, że pozostanie na swoim stanowisku kierowniczym.

Rezygnacje nie wynikały z nieporozumień z zarządem, a firma nie spodziewała się, że posunięcia będą miały istotny wpływ na jej działalność.

SMIC, największy chiński producent chipów kontraktowych, który jest częściowo wspierany przez powiązany z państwem fundusz chipowy, jest w czołówce chińskich wysiłków, by dogonić Japonię, Koreę Południową i Stany Zjednoczone w technologii chipowej.

Firma znajduje się na amerykańskiej czarnej liście, która odmawia jej zaawansowanego sprzętu produkcyjnego od amerykańskich dostawców z powodu rzekomych powiązań z chińską armią, twierdzi, że SMIC odrzuca.

Środki te zakłóciły plany firmy dotyczące przejścia na produkcję wysokiej klasy chipów, ale jej wyniki finansowe były dobre, ponieważ globalny niedobór chipów zwiększył popyt.

shehhttps://techblogspace.com
Mam na imię Ahmad. Jestem pisarzem treści z Polski. Piszę blogi i artykuły o technologii.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments