Sberbank przedstawia drugi superkomputer Christofari Neo

Drugi superkomputer i aktualizacja sztucznej inteligencji (AI) stanowią część rozszerzonej oferty usług cyfrowych Sbierbanku, takich jak przetwarzanie w chmurze i oprogramowanie wirtualnych asystentów, powiedział w środę agencji Reuters, dyrektor ds. technology David Rafalovsky.

Największy rosyjski pożyczkodawca inwestuje więcej w usługi pozabankowe, ponieważ przestawia się na oferowanie większej liczby systemów technologicznych, nawet w zeszłym roku zrezygnował z „banku” ze swojego logo. W czwartek zaprezentował Christofari Neo, drugi superkomputer, aby spotkać się z wewnętrznymi i zewnętrznymi DO popyt, który przekroczył oczekiwania.

Superkomputer został nazwany na cześć pierwszego klienta banku 180 lat temu, Nikołaja Christofari.

Pożyczkodawca wraz z innymi rosyjskimi firmami, w tym Yandex a Tinkoff rozwija tak zwany ekosystem usług wykraczających poza podstawową działalność, co według Sbierbanku jest potrzebne, aby walczyć z malejącymi marżami tradycyjnych banków.

Bank centralny powiedział, że banki będą musiały stworzyć dodatkowe bufory, jeśli inwestycje ekosystemowe przekroczą 30 procent ich całkowitego kapitału.

Ale Rafalovsky powiedział, że Sbierbank, którego ekosystem obejmuje e-commerce, bezpieczeństwo cybernetycznei usługi w chmurze miały miejsce na dalsze inwestowanie setek milionów dolarów w technologię.

„Nie jesteśmy ograniczeni pod względem zdolności do inwestowania, pod względem kapitału” – powiedział Rafalovsky w wywiadzie. „Inwestujemy teraz więcej (niż rok temu). Nasze inwestycje w podstawową infrastrukturę IT i produkty ogólnie wzrosły”.

Powiedział, że głównym ograniczeniem technologicznym Sbierbanku było przyciągnięcie najlepszych talentów informatycznych (IT).

Sbierbank potrzebuje tego talentu, aby dalej rozwijać swój arsenał technologiczny. Jak powiedział Rafalovsky, najbardziej „znaczącą się komercyjnie” aktualizacją była ML Space Private, zestaw narzędzi do tworzenia sztucznej inteligencji, z którego strony trzecie mogą korzystać bez pełnego łączenia się z SberCloud.

Powiedział, że jest to istotne dla wielu rosyjskich firm powiązanych z państwem, które mogą nie być w stanie obsługiwać poufnych danych rządowych za pośrednictwem komercyjnej platformy chmurowej Sbierbanku.

Sbierbank, w większości należący do rządu Rosji, ma aktywa w wysokości 36,8 biliona rubli (około 38 52 305 crore) i wartość rynkową około 113 miliardów dolarów (około 8 41 700 crore).

Dyrektor generalny German Gref powiedział we wtorek, że Sberbank zamierza rozszerzyć swoją ofertę cyfrową w innych krajach europejskich, podczas gdy Rafalovsky zasugerował, że możliwe jest wydzielenie aktywów cyfrowych na czas see.

Leave a Reply

Your email address will not be published.