Samsung zainwestuje 240 bilionów KRW w ciągu najbliższych trzech lat

Samsung Group zainwestuje 240 bilionów KRW (około 15 26645 rupii rupii) w ciągu najbliższych trzech lat, aby zwiększyć zasięg w branży biofarmaceutycznej, sztucznej inteligencji, półprzewodników i robotyki w erze po pandemii, powiedział Samsung Electronics.

Czołowy konglomerat Korei Południowej powiedział we wtorek, że inwestycje do 2023 roku mają pomóc Samsungowi wzmocnić jego globalną pozycję w kluczowych branżach, takich jak sektor chipów, przy jednoczesnym poszukiwaniu większych możliwości rozwoju w nowych dziedzinach, takich jak telekomunikacja i robotyka nowej generacji.

Samsung, największy na świecie producent układów pamięci, nie przedstawił zestawienia danych, ale dodał, że grupa planuje umocnić pozycję lidera technologicznego i rynkowego poprzez fuzje i przejęcia.

Samsung nie podał również żadnych szczegółów na temat swojej zgłoszonej inwestycji w wysokości 17 miliardów dolarów (około 1 26 050 rupii rupii) w fabrykę chipów w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z dokumentem złożonym urzędnikom stanu Teksas, firma rozważa lokalizację w hrabstwie Williamson zakładu produkcyjnego chipów, który zaowocowałby 1800 nowymi miejscami pracy.

Plan inwestycyjny pojawił się ponad tydzień po tym, jak jego przywódca Jay Y. Lee został zwolniony z więzienia na warunkowe zwolnienie w następstwie wyroków skazujących za przekupstwo i malwersacje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.