Monday, January 24, 2022
HomeRecenzja wydajności Call of Duty: Vanguard na PC

Recenzja wydajności Call of Duty: Vanguard na PC

[ad_1]

Call of Duty: Vanguard zostało wydane w zeszły piątek na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S z włączoną funkcją crossplay dla trybów wieloosobowych. Wersja PC Call of Duty: Vanguard jest dostępna wyłącznie na Battle.net. W przeciwieństwie do zeszłorocznego Call of Duty: Black Ops Cold War, Vanguard nie pochłania dużej części twojego miejsca do przechowywania. Zimna wojna potrzebowała około 82 GB miejsca na dysku twardym lub SSD we wszystkich trybach gry. Vanguard daje ci opcję instalacji tylko trybu wieloosobowego i zombie. Te pliki mają około 36 GB w momencie uruchomienia. Kampania dodaje 14 GB zasobów, co daje łącznie 50 GB do pobrania na PC.

Wymagania PC Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Awangarda daje Ci cztery różne wymagania począwszy od absolutnego minimum, GeForce GTX 960 lub Radeon RX 470 z 2 GB VRAM, do ustawień 4K Ultra, które wymagają posiadania RTX 3080 lub RX 6800 XT z 10 GB VRAM. Co więcej, możesz także uruchomić Vanguard na komputerze PC z procesorem AMD FX-6300 lub Intel i3-4340 — ten pierwszy został wprowadzony na rynek w 2012 roku, a drugi w 2013 roku.

Call of Duty: Vanguard do Forza Horizon 5, gry do zagrania w listopadzie

Minimalne wymagania wymagane do gry w Call of Duty: Vanguard to —

 • TY: Okna 10 64-bitowy (najnowsza aktualizacja)
 • PROCESOR: Intel Rdzeń i3-4340 lub AMD FX-6300
 • RAM: 8 GB
 • Pamięć wideo: 2 GB
 • DirectX: 12
 • Pamięć: 36 GB w momencie uruchomienia (tylko tryb wieloosobowy i Zombie)

Call of Duty: Vanguard zaleca wymagania sprzętowe na PC

Są to zalecane specyfikacje, aby uruchomić Vanguard przy 60 klatkach na sekundę w większości sytuacji, przy wszystkich opcjach ustawionych na wysokie.

 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy (najnowsza aktualizacja) lub Windows 11 64-bitowy (najnowsza aktualizacja)
 • RAM: 12 GB
 • Pamięć wideo: 4 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 580
 • DirectX: 12
 • Pamięć: 61 GB w momencie uruchomienia

Call of Duty: Vanguard konkurencyjne wymagania systemowe na PC

Są to konkurencyjne specyfikacje umożliwiające uruchomienie nowej gry Call of Duty z wysoką liczbą klatek na sekundę do użytku z monitorem o wysokiej częstotliwości odświeżania.

 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy (najnowsza aktualizacja) lub Windows 11 64-bitowy (najnowsza aktualizacja)
 • Procesor: Intel Core i7-8700K lub AMD Ryzen 7 1800X
 • RAM: 16 GB
 • Pamięć wideo: 8 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2070 / Nvidia GeForce RTX 3060 Ti lub AMD Radeon RX 5700 XT
 • DirectX: 12
 • Pamięć: 61 GB w momencie uruchomienia

Wymagania systemowe Call of Duty: Vanguard Ultra 4K na PC

Ultra specyfikacje do uruchomienia gry w wysokiej rozdzielczości FPS w rozdzielczości 4K są następujące —

 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy (najnowsza aktualizacja) lub Windows 11 64-bitowy (najnowsza aktualizacja)
 • RAM: 16 GB
 • Pamięć wideo: 10 GB
 • DirectX: 12
 • Pamięć: 61 GB w momencie uruchomienia

Ustawienia grafiki Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard oferuje szereg opcji, które możesz dostosować, aby sprawdzić, które ustawienia graficzne najlepiej pasują do Twojego sprzętu. Jeśli posiadasz monitor o wysokiej częstotliwości odświeżania, gra pozwala wybrać częstotliwość odświeżania w ustawieniach wyświetlania. Poza tym oferuje również ogranicznik liczby klatek na sekundę, który można ustawić ręcznie w zależności od systemu. Pozwala także bawić się współczynnikiem proporcji 16:10, 16:9, 21:9 lub 32:9. Daje również uchwyt do zmiany ustawienia pola widzenia (FOV), co zasadniczo zwiększa wysokość i szerokość ramki. Domyślna wartość to 80 i można ją zwiększyć do 120. Warto pamiętać, że zwiększenie FOV może wpłynąć na liczbę klatek na sekundę, a także u niektórych osób wywołać chorobę lokomocyjną.

Vanguard zapewnia pięć różnych ustawień jakości dla grafiki, zaczynając od Niskiej i wspinając się po drabinie z Najniższy, Średni, Wysoki i wreszcie Ultra. Zapewnia również opcję dostosowania rozdzielczości renderowania. Zasadniczo reprezentuje poziom definicji renderowania sceny 3D wokół mapy i innych elementów. Zmniejszenie wartości może zwiększyć wydajność, a zwiększenie wartości parametru może poprawić jakość obrazu. Najniższa wartość, do której może dojść, to 66, a najwyższa to 200. Ma to ogromny wpływ na VRAM, więc wybierz odpowiednio.

Call of Duty Vanguard Ustawienia grafiki gadżety360 Ustawienia grafiki Call of Duty Vanguard

Vanguard ma kilka ustawień graficznych do dostosowania
Źródło zdjęcia: Activision. Zrzut ekranu: Robin John/Gadgets 360

Zapewnia mnóstwo opcji w zakresie szczegółów i tekstur z opcjami graficznymi, takimi jak rozdzielczość tekstury, filtr anizotropowy tekstury, poziom jakości cząstek, rozdzielczość cząstek, uderzenia pocisków i spraye, jakość cieniowania, teselacja i wiele innych tego typu opcji. Jeśli chodzi o błyskawice, możesz dostosować cienie przestrzeni ekranu, które zasadniczo zwiększają lub zmniejszają poziom szczegółowości cieni. Pozwala również na zmianę rozdzielczości mapy cieni, która pozwala ustawić poziom szczegółowości w cieniach. Gra daje również krótkie wyjaśnienie wszystkich ustawień, dzięki czemu każdy może łatwo przeanalizować te żargony.

Call of Duty: Vanguard obsługuje również FidelityFX Super Resolution 1.0, czyli technologię skalowania przestrzennego AMD, która oferuje zwiększenie liczby klatek na sekundę z marginalnym wpływem na jakość obrazu. Oferuje cztery różne ustawienia wstępne, od Performance, Balanced, Quality i Ultra Quality. Ma to również ogromny wpływ na VRAM. Wraz z FidelityFX zapewnia również opcję FidelityFX CAS, która poprawia ostrość sceny. Aby to działało poprawnie, Vanguard nalega na wyłączenie wszelkich metod wyostrzania, które są już włączone w ustawieniach karty graficznej.

Poza tym Vanguard ma również wsparcie dla Nvidia Odruch krótki czas oczekiwania. Możesz go całkowicie wyłączyć lub włączyć. Dostajesz również trzecią opcję, którą jest On + Boost. Włączenie trybu Low Latency optymalizuje opóźnienie systemu, podczas gdy opcja On + Boost zwiększa częstotliwość taktowania GPU w przypadkach związanych z procesorem. Zwiększa również ilość energii pobieranej z GPU.

Vanguard obsługuje również mnożnik rozdzielczości, dzięki czemu możesz cieszyć się grą w 4K, nawet jeśli nie masz monitora 4K. Zasadniczo renderuje to grę w rozdzielczości 3840×2160, a następnie skaluje ją do 1920×1080. Może to również mieć ogromny wpływ na pamięć VRAM, a gra sugeruje zachowanie natywnej rozdzielczości wyświetlacza.

Call of Duty: Wydajność kampanii Vanguard na PC

W przypadku tej gry nasz zestaw testowy składał się z procesora AMD Ryzen 5 3600 3,6 GHz firmy Nvidia GeForce GTX 1660 Super GPU z 6 GB VRAM, monitorem Full HD 1080p z częstotliwością odświeżania 144 Hz, 16 GB pamięci RAM i 512 GB NVMe SSD na Windows 10 (21H1). Wykorzystaliśmy wszystkie najnowsze sterowniki do karty Nvidia i do systemu Windows. Gra została przetestowana z FidelityFX Super Rozdzielczość 1,0 i FidelityFX CAS wyłączone.

Jak wspomniano wcześniej, gra pozwala wypróbować pięć różnych ustawień graficznych. Przy opcjach graficznych ustawionych na „Najniższy” udało nam się uzyskać średnio 115 fps, a maksymalna liczba klatek na sekundę osiągnęła poziom 190 fps. Widzieliśmy pewne spadki liczby klatek na sekundę w momentach, gdy dochodziło do ogromnych eksplozji, ale nie spadło poniżej 135 kl./s. Nic dziwnego, ponieważ nasze urządzenie testowe przekracza wszystkie minimalne wymagania stawiane przez Activision.

Call of duty awangarda gadżety bojowe360 call of duty awangarda

Arthur Kingsley i Polina Petrova pośród chaosu
Źródło zdjęcia: Activision

Idąc w górę, wypróbowaliśmy ustawienie graficzne „Niskie”, które zdołało uzyskać średnio 96 fps, a maksymalna liczba klatek na sekundę osiągnęła poziom 118 fps. Zauważyliśmy również kilka przypadkowych spadków do 79 fps w pobliżu eksplozji, a także gdy wiele pocisków zostało wystrzelonych w tandemie. Przez większość czasu udało mu się utrzymać pomiędzy 95-110 fps. Następnie wypróbowaliśmy ustawienie „Średni”. Ten szablon zarządzał średnio 60 kl./s, a maksymalna liczba klatek na sekundę osiągnęła poziom 108 kl./s. Najniższa liczba klatek na sekundę zmierzona w tym ustawieniu wynosiła około 58 kl./s.

Kolejne ustawienia graficzne, „Wysokie”, odpowiednio przetestowały nasz sprzęt. Osiągał średnio 54 kl./s, a maksymalna liczba klatek na sekundę sięgała około 86 kl./s, podczas gdy najniższy osiągnięty wynik to 43 kl./s podczas walki w zwarciu i strzelanin. Co nie mniej ważne, ustawienie graficzne „Ultra” radziło sobie średnio z około 50 fps ze stałymi spadkami do 41-43 fps podczas walki. Maksymalna liczba klatek na sekundę osiągnięta w tym ustawieniu wyniosła 68 kl./s.

Call of Duty: Vanguard dla wielu graczy, wydajność Zombies na PC

W Call of Duty: Vanguard możesz również doświadczyć dwóch dodatkowych trybów. Graliśmy zarówno w Tryb wieloosobowy i tryb Zombies na ustawieniach „Wysokich” w rozdzielczości 1080p. Udało nam się osiągnąć średnio około 64 kl./s w trybie Zombies, przy czym maksymalna liczba klatek na sekundę osiągnęła 88 kl./s, a najniższa osiągnęła około 53 kl./s, gdy horda zombie nadbiega do Ciebie.

Call of Duty Vanguard Multiplayer Beta Hands-On: krok wstecz w czasie

Call of Duty: Vanguard gadżety zombie360 Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard Zombies Mode

Jak na tryb wieloosobowy, było to przyjemne doświadczenie. Średnia liczba klatek na sekundę, którą nasz tester osiągnął z ustawieniem „Wysoki”, wynosiła około 71, przy czym maksymalna liczba wynosiła 80 kl./s, a najniższa osiągała 57 kl./s podczas walki w zwarciu i wybuchów granatów.

Czy powinieneś kupić Call of Duty: Vanguard na PC?

Call of Duty: Vanguard oferuje dwie edycje na PC: Standard Edition i Ultimate Edition. Standardowa edycja gry to ceniony 59,99 USD (ok. 4470 Rs), podczas gdy Ultimate Edition kosztuje 99,99 USD (ok. 7,408 Rs.).

Edycja Ultimate oferuje pakiet Task Force One (3 skórki operatora i 3 schematy broni z rundami smugowymi), pakiet karnetu bojowego (1 karnet bojowy sezonowy + 20 przeskoków poziomów), 5 godzin 2 PD. Cena wywoławcza jest wysoka, zwłaszcza w wersji Ultimate, ale kampania i tryby dla wielu graczy są fajne, a grafika jest naprawdę dobra, jeśli masz komputer, na którym można uruchomić grę w ustawieniach od średnich do wysokich.

W przeciwieństwie do niektórych innych tytułów Call of Duty, a mianowicie Strefa wojny i Black Ops Cold War, Vanguard nie prosi o dużo miejsca do przechowywania — około 50 GB, wliczając w to tryb kampanii, jak powiedziałem wcześniej. A jeśli jesteś fanem gry wieloosobowej, nie zawiedziesz się, ponieważ obsługuje ona również grę międzyplatformową. Jeśli masz znajomych Xbox lub PlayStation konsole, możesz wpaść do lobby i zostać jednym z „Awangardy”. Nasza recenzja Call of Duty: Vanguard ukaże się wkrótce, przeczytaj ją, aby dowiedzieć się, co myślimy o grze.

shehhttps://techblogspace.com
Mam na imię Ahmad. Jestem pisarzem treści z Polski. Piszę blogi i artykuły o technologii.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments