Monday, January 24, 2022
HomeRecenzja Acer Swift X (SFX14-41G): rzadka bestia

Recenzja Acer Swift X (SFX14-41G): rzadka bestia

[ad_1]

Seria Acer Swift to linia najwyższej jakości cienkich i lekkich laptopów firmy, a dzisiaj przyjrzymy się najnowszym Acer Swift X model, który wprowadzony w Indiach we wrześniu. Swift X jest wyjątkowy, ponieważ Acer zdołał spakować potężny procesor AMD i oddzielny procesor graficzny Nvidia w 14-calowym laptopie o grubości zaledwie około 18,8 mm. Jest to na pewno maszyna o dużej mocy, o doskonałej przenośności, ale z cenami zaczynającymi się od Rs. 84 999, czy to dobra wartość? Używam go przez ostatni tydzień i tak myślę.

Projekt Acer Swift X

Acer Swift X ma dość standardowy format laptopa, ale dwukolorowy kolor obudowy pomaga mu się nieco wyróżnić. Ładnie wygląda srebrne i szampańskie wykończenie urządzenia, które posiadam. Nie jest zbyt krzykliwy, a jednocześnie nie wygląda nudno. Dopasowanie i wykończenie obudowy jest dobre, a obszar podparcia dłoni jest niewielki. Pokrywka jest nieco wygięta, ale ekran wydaje się dobrze chroniony i nie wypacza się pod wpływem lekkiego nacisku.

Ważący około 1,39 kg Acer Swift X nie jest zbyt ciężki, a jego ogólny kompaktowy rozmiar sprawia, że ​​jest bardzo przenośny. Otrzymujesz dobry wybór portów dla 14-calowego laptopa. Należą do nich port USB 2.0, port USB 3.2 Gen1 Type-A z ładowaniem przy wyłączonym zasilaniu, port USB 3.2 Gen2 Type-C, który może również ładować laptopa, oraz pełnowymiarowy port HDMI. Jest też gniazdo słuchawkowe, gniazdo blokady Kensington i okrągły port ładowania. W Swift X nie ma gniazda kart SD. Na spodzie znajdują się głośniki stereo i mnóstwo otworów wlotowych powietrza. Wywietrznik umieszczony jest pomiędzy zawiasami pokrywy.

acer swift x review baclight gadżety360 nn

Klawisze kierunkowe wydają się ciasne na wygodnej klawiaturze

Klawisze na klawiaturze są dobrze rozmieszczone i nie są zbyt głośne. Białe podświetlenie, które równomiernie oświetla wszystkie litery. Klaster klawiszy strzałek jest trochę ciasny, ponieważ klawisze Pg Up i Pg Dn znajdują się tuż nad nim. Acer Swift X ma skaner linii papilarnych umieszczony tuż pod obszarem klawiatury. Jest responsywny i działa dobrze przy logowaniu do systemu Windows. Gładzik jest pojemny i działa dobrze, choć nie jest tak precyzyjny jak szklany gładzik.

14-calowy wyświetlacz Acer Swift X to panel IPS o proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD. Ma deklarowaną jasność 300 nitów i było to więcej niż wystarczające do mojego użytku. Wyświetlacz ma również wąskie ramki z trzech z czterech boków, a na górze znajduje się kamera internetowa. W pudełku znajdziesz zasilacz 90W oraz instrukcję obsługi.

Specyfikacje i oprogramowanie Acer Swift X

Konfiguracja Swifta X, którą otrzymałem od Acer, jest dostępna na jego indyjskiej stronie internetowej w momencie pisania tej recenzji. Jest wyposażony w procesor AMD Ryzen 5 5600U ze zintegrowaną grafiką Radeon, 16 GB pamięci RAM, 512 GB PCIe NVMe SSD oraz osobną kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3050. To całkiem lista specyfikacji kompaktowego, 14-calowego laptopa. Ta konfiguracja kosztuje Rs. 86 990 na stronie internetowej Acera, w porównaniu z Rs. 1,09,999 cena naklejki. Istnieje inny wariant Swift X z procesorem graficznym Nvidia GeForce RTX 3050 Ti, ale nie mogłem znaleźć tego lub innego wariantu kolorystycznego w Internecie.

Acer Swift x Recenzja Kierunek Porty 2 Gadżety360 jj

Acer Swift X oferuje duży wybór portów, ale brakuje w nim gniazda na kartę SD

Acer twierdzi, że poczynił postanowienia, aby poradzić sobie z całym ciepłem z tak potężnych komponentów zamontowanych w kompaktowej obudowie. Powietrze można wciągać ze szczelin między klawiszami na klawiaturze, a specjalnie zaprojektowany i umieszczony wentylator wyciągowy zwiększa przepływ powietrza o 10 procent. Możesz przełączać się między różnymi trybami chłodzenia za pomocą kombinacji klawiszy Fn+F.

Swift X ma również system PurifiedVoice firmy Acer, który ma tłumić szumy tła podczas połączenia wideo. Dostajesz Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, kamerę internetową 720p i 4-ogniwową baterię 59 Wh. Głośniki stereo współpracują z aplikacją DTSsound, która oferuje różne tryby słuchania i ustawienia korektora do zabawy.

Moje urządzenie było dostarczane z systemem Windows 10, ale podczas początkowej konfiguracji miałem możliwość uaktualnienia do systemu Windows 11, co zrobiłem. Niektóre z preinstalowanych aplikacji obejmują ograniczoną czasowo subskrypcję Norton Security Ultra oraz pełną wersję pakietu Microsoft Office 2021 dla Użytkowników Domowych i Uczniów. Dostępne są również typowe aplikacje firmy Acer, takie jak Care Center.

Wydajność i żywotność baterii Acer Swift X

Acer Swift X był niczym żołnierzem w czasie, gdy go używałem, i szczerze mówiąc, nie spodziewałem się niczego mniej. Potężne specyfikacje sprawiają, że Windows 11 jest zgryźliwy i wszystko działa bardzo dobrze. Szybko się uruchamia i ładuje aplikacje, a wyświetlacz sprawia, że ​​wszystko wygląda ostro i żywo. W rzeczywistości rzadko zdarzało mi się zwiększać jasność powyżej 60 procent w pomieszczeniach. Kąty widzenia w pionie też są całkiem przyzwoite. Wyświetlacz ma matowe wykończenie, więc odbicia nie stanowią większego problemu.

acer swift x recenzja gadżety RTX360 jj

Wydajność Acer Swift X jest bardzo dobra dzięki mocnemu procesorowi i GPU

Jakość kamery internetowej była ściśle przeciętna. Nawet jeśli Twoja twarz jest dobrze oświetlona, ​​pasemka mogą wyglądać na prześwietlone, a ciemniejsze obszary są bardzo ziarniste. Kolory są nadal lepsze niż to, co otrzymujesz od MacBooka Air (M1), ale ogólnie średnia. Klawiatura jest ogólnie wygodna do pisania, ale bliskość klawiszy Pg Up i Pg Down do pada kierunkowego oznacza, że ​​przypadkowo nacisnąłem niewłaściwy klawisz za każdym razem, co było denerwujące.

Oglądanie filmów na Acer Swift X jest przyjemne, ale głośniki stereo nie są świetne i nie brzmią metalicznie. Głośność nie jest wystarczająco głośna do grania, ale są w porządku do codziennego użytku.

Mówiąc o grach, Swift X radzi sobie nawet w wymagających grach. Wbudowany benchmark Far Cry 5 osiągnął średnią 51 klatek na sekundę z ustawieniami graficznymi Ultra i natywną rozdzielczością wyświetlacza. Zdarzało się, że liczba klatek na sekundę spadała na krótko do lat 30. podczas rzeczywistej rozgrywki, ale ogólnie gra działała bardzo płynnie. W Shadow of The Tomb Raider test porównawczy gry zwrócił średnią liczbę klatek na sekundę wynoszącą 49 klatek na sekundę przy ustawieniu jakości „Najwyższa” z włączonym DLSS.

Podczas grania w Doom Eternal gra ograniczyła jakość tekstur do ustawienia „średniego” z powodu niewystarczającej pamięci wideo (w GeForce RTX 3050 jest 4 GB pamięci RAM GDDR6), ale udało mi się przesunąć pozostałe suwaki na „ultra”. Tutaj podczas rzeczywistej rozgrywki osiągałem średnio 65-70 klatek na sekundę.

Chociaż wspaniale jest widzieć, jak tak kompaktowy laptop obsługuje umiarkowanie ciężkie granie, jednym dużym efektem ubocznym jest nadmierne nagrzewanie się. W ciągu kilku minut od rozpoczęcia gry wentylator wyciągowy uruchamia się i jest słyszalny. Co bardziej niepokojące, dolna część i większość obszaru klawiatury bardzo szybko się nagrzewa. Prawa podpórka pod nadgarstki to jedyny obszar, który pozostaje chłodny, ale większość klawiszy, podpórka pod nadgarstki po lewej stronie i przestrzeń nad klawiaturą bardzo się nagrzewa. O ile nie używasz kontrolera, granie staje się z tego powodu niewygodne po pewnym momencie. Nawet przy całym ogrzewaniu gry działały dobrze i nigdy tak naprawdę nie czułem, że wydajność jest dławiona.

acer swift x recenzja pokrywa 2 gadżety360 ww

Obudowa Acer Swift X nie jest zaprojektowana do obsługi potężnego procesora graficznego, dlatego podczas grania robi się bardzo, bardzo gorąco

Wydajność procesora i dysku SSD również była solidna, zgodnie z kilkoma syntetycznymi testami porównawczymi. Zestaw testów systemu plików SiSoft Sandra zarejestrował prędkości odczytu i zapisu sekwencyjnego odpowiednio 2,3 GB/s i 448 MB/s oraz losowego odczytu i zapisu odpowiednio 2,24 GB/s i 377 MB/s. W jedno- i wielowątkowych testach procesorów Cinebench R20, Acer Swift X uzyskał 517 i 2761 punktów, pokonując Intel Core i5-1135G7, jak widać w naszym ostatnim Recenzja MSI Modern 14 z niewielkim marginesem.

To prowadzi nas do żywotności baterii. Acer twierdzi, że Swift X może zapewnić do 17 godzin odtwarzania wideo, ale użycie w świecie rzeczywistym nie jest takie proste. Z profilem baterii systemu Windows 11 ustawionym na „Zrównoważony”, ledwo miałem około cztery i pół godziny działania, a było to sporadyczne używanie głównie z aplikacjami internetowymi w Firefoksie, muzyką ze strumieniowego przesyłania Spotify do zestawu słuchawkowego Bluetooth i niektórymi filmami w Aplikacja Prime Video.

Jednak gdy profil baterii jest ustawiony na tryb „Wydajność energii”, udało mi się uzyskać prawie dwukrotnie dłuższy czas pracy przy podobnym obciążeniu. Wydajność nie wydawała się zbytnio ucierpieć, przynajmniej podczas korzystania z podstawowych aplikacji do przeglądania sieci lub odtwarzania muzyki. Nawet Photoshop CC 2020 działał dobrze przy tym ustawieniu. Uruchomiłem też Battery Eater Pro, który działał przez przyzwoitą godzinę i 50 minut bez użycia oddzielnego procesora graficznego. Realistycznie rzecz biorąc, można spodziewać się około ośmiu do dziewięciu godzin pracy przy średnim zużyciu w ramach profilu oszczędzania baterii w systemie Windows 11, co nie jest wcale złe, biorąc pod uwagę specyfikację tego laptopa.

Werdykt

ten Acer Swift X ma wyjątkową pozycję, aby oferować twórcom bardzo dobrą wydajność, a jednocześnie jest bardzo przenośny i kompaktowy, co jest rzadkością. Wygląda dobrze, działa dobrze i ma wygodną klawiaturę oraz jasny i żywy wyświetlacz. Żywotność baterii jest również całkiem zadowalająca, mimo że nie do końca spełnia twierdzenia Acera.

Jeśli miałbym odrzucić kilka punktów, to za kamerkę średniej jakości i brak slotu na kartę SD. Nie jestem też wielkim fanem ciasnego padu kierunkowego. Swift X działa bardzo gorąco w stresie, szczególnie podczas grania, czego można się spodziewać, ponieważ ta obudowa nie została zaprojektowana z myślą o grach.

Acer Swift X może być bardzo dobrą opcją, jeśli potrzebujesz ultraprzenośnego urządzenia z rozsądną żywotnością baterii, który poradzi sobie z oprogramowaniem do tworzenia treści, a nawet niektórymi grami, jeśli wymaga tego okazja. Jeśli jednak granie jest priorytetem, polecam przyjrzeć się laptopom z serii Acer Nitro lub Asus TUF, które oferują bardziej konkurencyjne specyfikacje i lepsze chłodzenie za mniej więcej takie same lub nawet niższe ceny.

shehhttps://techblogspace.com
Mam na imię Ahmad. Jestem pisarzem treści z Polski. Piszę blogi i artykuły o technologii.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments