Monday, January 24, 2022
HomeRecenzie Mi Notebook Ultra: caracteristici bune, raport calitate/preț bun în comparație cu...

Recenzie Mi Notebook Ultra: caracteristici bune, raport calitate/preț bun în comparație cu prețul.

[ad_1]

Modele Mi Notebook 2021, które są nazywane Mi Notebook Pro i Mi Notebook Ultra, nie są bezpośrednimi zamiennikami zeszłorocznej rodziny ultraprzenośnych urządzeń Mi Notebook 14. Są to zarówno produkty premium, jak i nieco większe, z dodatkowymi funkcjami, które mogą okazać się atrakcyjne zarówno w codziennej pracy, jak i w rozrywce w podróży. Są one umieszczone nad nową serią Redmibook, która została wprowadzona na rynek w tym roku. Co ważniejsze, naprawiają wiele mankamentów zeszłorocznych modeli, dając Xiaomi silniejszą pozycję na indyjskim rynku laptopów.

Mamy dziś z nami nowość Mi Notebook Ultra, czyli wysokiej klasy 15,6-calowy laptop przeznaczony dla kreatywnych profesjonalistów i każdego, kto potrzebuje większej mocy i wydajności, niż może zapewnić segment klasy podstawowej. Cena od Rs. 59,999, nie jest to najbardziej zgrabny ani przenośny laptop, ale oferuje styl, funkcje i wydajność. Zacznijmy od naszej pełnej recenzji.

mi notebook ultra zamknięty ndtv mi notebook

Mi Notebook Ultra waży 1,7 kg i mierzy 17,99 mm grubości

Cena Mi Notebook Ultra w Indiach

Mi Notebook Ultra to krok powyżej Mój notebook Pro który został uruchomiony w tym samym czasie. Model Ultra jest fizycznie większy, ma większy ekran i baterię, ale specyfikacje są dość podobne w obu rodzinach produktów. Ceny zaczynają się od Rs. 59 999 dla podstawowego wariantu Mi Notebook Ultra, który ma 11NS Procesor Intel Core i5 generacji i 8 GB pamięci RAM.

Przejście do wariantu z 16 GB pamięci RAM będzie kosztować Rs. 64 999 – to nieco więcej niż Rs. 63,999 cena, że Xiaomi reklamowane w czasie uruchamiania, ale nadal ma sens, ponieważ pamięci RAM nie można uaktualnić. Wariant z najwyższej półki, który dzisiaj recenzujemy, ma procesor Core i7 i 16 GB pamięci RAM i kosztuje Rs. 76 999.

Projekt i funkcje Mi Notebook Ultra

Korpus Mi Notebook Ultra wykonany jest z aluminium serii 6. Ten laptop waży 1,7 kg, co jest daleko poza terytorium ultraprzenośności, ale nadal można go nosić ze sobą każdego dnia, jeśli musisz dojeżdżać do pracy. Jest też dość smukły i ma 17,9 mm. Pod względem jakości wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń. Zawias jest solidny, a pokrywa nie wygina się zbytnio. Możesz otworzyć tego laptopa jednym palcem. Na dole znajduje się duża kratka wlotu powietrza, a gorące powietrze jest wydmuchiwane przez otwory wentylacyjne z tyłu, które są zamaskowane przez lufę zawiasu.

Metaliczny korpus ma piaskowaną fakturę i wygląda całkiem ładnie, choć duże czarne logo Xiaomi to odejście od zeszłorocznego całkowicie pustego wyglądu. Poza tym ciało jest dość minimalistyczne i nie zwraca na siebie uwagi. Logo Mi pod ekranem w zeszłorocznych modelach zostało zaktualizowane zgodnie z logo firmy niedawny rebranding, choć nazwa produktu to nadal Mi Notebook Ultra.

mi notebook ultra klawiatura ndtv mi notebook

Klawiatura nie jest ciasna, a przycisk zasilania ma zintegrowany czujnik odcisków palców

Najbardziej godną uwagi cechą Mi Notebook Ultra jest jego 15,6-calowy ekran o proporcjach 16:10. Ramki są dość wąskie, ale na górze wciąż jest miejsce na kamerkę 720p – rezygnacja z kamerki była dużym chybieniem dla Xiaomi w poprzedniej linii Mi Notebook, zwłaszcza odkąd stała się praca zdalna i rozmowy wideo znacznie ważniejsza i powszechne w ciągu ostatniego roku.

W dolnej połowie tego laptopa jest wystarczająco dużo miejsca na dużą, wygodną klawiaturę. Ucieszyłem się, widząc kolumnę klawiszy stronicowania po prawej stronie i na szczęście klawisze strzałek wcale nie są ciasne. Masz nawet jeden klawisz makra w prawym górnym rogu, który pozwala szybko uruchomić dowolny program. Regulowane podświetlenie rozwiązuje kolejny z dużych niedociągnięć zeszłorocznych modeli, ale są tylko dwa poziomy jasności (Xiaomi mówi o trzech, ale liczy się jako „wyłączony” jako jeden z nich).

Przycisk zasilania ma zintegrowany czytnik linii papilarnych do uwierzytelniania Windows Hello. Buforuje odcisk palca po włączeniu laptopa, więc nie musisz go ponownie dotykać, aby zalogować się po uruchomieniu systemu Windows — ale musisz przyzwyczaić się do dotykania przycisku opuszką palca. Gładzik jest duży i wygodny. Gesty wielodotykowe systemu Windows są obsługiwane i działają dobrze. Z drugiej strony mechanizm fizycznego klikania jest trochę sztywny.

Po lewej stronie zobaczysz jeden port USB 3.2 Gen1 (5 Gb/s) Type-C, wyjście wideo HDMI, jeden port USB 3.2 Gen1 (5 Gb/s) Type-A i jeden port Thunderbolt 4 Type-C. Wyjście wideo DisplayPort jest obsługiwane tylko przez to drugie, ale Mi Notebook Ultra można ładować za pomocą jednego z tych portów. Po prawej stronie znajduje się kolejny port USB typu A, ale niestety ten działa tylko z prędkością USB 2.0. Wreszcie jest gniazdo audio 3,5 mm. Niestety ten laptop nie ma gniazda kart SD ani fizycznego portu Ethernet.

mi notebook ultra porty ndtv mi notebook

Wszystkie porty po lewej i prawej stronie Mi Notebook Ultra

Specyfikacje Mi Notebook Ultra

Wewnątrz Xiaomi poszedł z Intelem 11NS Procesory z serii Gen H35, które w rzeczywistości są nieco mocniejszymi wersjami Chipy z serii U stosowane w ultraprzenośnych laptopach, a nie jest częścią mocniejsza seria H używany do gier i modeli z wyższej półki. H35 odnosi się do 35 W TDP, który jest miarą tego, ile mocy może pobierać procesor, aby działać szybciej przez dłuższy czas. Xiaomi trzyma się zintegrowanej grafiki Intel Iris Xe i nie ma dyskretnych opcji GPU.

Możesz wybrać między 8 GB lub 16 GB pamięci RAM, jeśli korzystasz z procesora Core i5-11300H, ale Core i7-11370 jest sparowany tylko z 16 GB. Pamięć RAM jest lutowana i nie można jej rozbudowywać. Wszystkie trzy warianty mają dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB, który można wymienić, jeśli zdecydujesz się na aktualizację w przyszłości.

Ekran o przekątnej 15,6 cala wyróżnia się w tym segmencie z kilku powodów. Ma rozdzielczość 3200×2000 pikseli, co daje bardzo wygodne proporcje 16:10. Ma również częstotliwość odświeżania 90 Hz, co jest rzadkością w przypadku laptopów w ogóle, a Xiaomi twierdzi, że pokrywa 100 procent gamy kolorów sRGB. Jasność jest jednak oceniana tylko na 300 nitów. Ten panel naprawdę świetnie nadaje się do wykonywania pracy i wielozadaniowości. Jest dość rześki i jasny. Kolory nie są najbardziej żywe podczas oglądania wideo, ale antyrefleksyjne wykończenie jest dobre dla produktywności.

Mi Notebook 14 ma system głośników stereo i wbudowany mikrofon. Xiaomi nie określa oceny pojemności baterii, ale twierdzi, że żywotność baterii jest wystarczająca na 12 godzin lokalnego odtwarzania wideo. W zestawie znajduje się ładowarka 65 W Type-C, która powinna być w stanie naładować do 50 procent w 45 minut. Ten laptop obsługuje również Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1.

Dostajesz Windows 10, który jest możliwość uaktualnienia do systemu Windows 11. Xiaomi zawiera również pełną licencję na Microsoft Office Home & Student 2019 oraz narzędzie o nazwie MIUI+, które podobno umożliwia łatwe udostępnianie plików smartfonom z systemem MIUI, w podobny sposób, w jaki działa funkcja AirDrop firmy Apple.

mi notebook ultra ekran ndtv mi notebook

Proporcje ekranu 16:10 są świetne do pracy, a częstotliwość odświeżania 90 Hz jest rzadkością

Wydajność Mi Notebook Ultra

Nie miałem żadnych problemów z Mi Notebook Ultra w codziennym użytkowaniu. Udało mi się wykonać pracę, która obejmowała wielozadaniowość z 20 lub więcej aplikacjami internetowymi na kartach przeglądarki. Wariant z najwyższej półki, który recenzuję, ma więcej niż wystarczającą moc do codziennej produktywności, a nawet trochę pracy przy tworzeniu lekkich treści. Pisanie było wygodne dzięki dobremu skokowi klawiszy, choć wolałbym nieco bardziej sprężystego działania.

Duży ekran o wysokiej rozdzielczości to przyjemność pracować, jeśli jesteś przyzwyczajony do bardziej kompaktowych laptopów. Jest również przyzwoity do oglądania programów telewizyjnych i filmów. Jednak muzyka wcale nie brzmi świetnie, ponieważ głośniki z dolnym wypalaniem są tylko w porządku pod względem głośności i pełni.

Testy porównawcze pokazują, jak dobrze urządzenie działa w sytuacjach symulujących intensywne użytkowanie w świecie rzeczywistym. Począwszy od PCMark 10, Mi Notebook Ultra zarządzał 4680 i 4195 punktami odpowiednio w standardowym i rozszerzonym przebiegu. Te liczby są tylko nieznacznie wyższe niż w zeszłym roku Mi Notebook 14 Horizon Edition, z 10NS Zarządzanie procesorem Intel Core i7 generacji. Wydajność dysku SSD została zmierzona na poziomie 2378,7 MB/s i 1508,2 MB/s dla sekwencyjnych odczytów i zapisów, podczas gdy losowe odczyty i zapisy wyniosły odpowiednio 1171,2 MB/s i 458,5 MB/s, co jest całkiem niezłymi prędkościami.

Cinebench R20 poradził sobie z 548 i 2014 r. w testach jednowątkowych i wielowątkowych. Testowanie renderowania POVRay zajęło 2 minuty i 45 sekund. Kompresja folderu 3,24 GB z różnymi plikami za pomocą 7zip zajęła 2 minuty i 29 sekund, a transkodowanie pliku AVI o pojemności 1,3 GB do H.265 w Handbrake zajęło 1 minutę. Są to zarówno duże ulepszenia w stosunku do zeszłorocznego modelu.

Benchmark graficzny Unigine Superposition osiągnął średnio 15,96 kl./s przy ustawieniu 1080p Medium. Testy Time Spy i Time Spy Extreme firmy 3DMark dały wyniki odpowiednio 1363 i 576, podczas gdy scena Night Raid wyniosła 14 209, a wynik testu Fire Strike Extreme wyniósł 1555. Co ciekawe, zeszłoroczny model radził sobie w niektórych przypadkach lepiej, prawdopodobnie dzięki dyskretnemu procesorowi graficznemu Nvidia GeForce MX350 klasy podstawowej.

Powinieneś być w stanie grać w zwykłe gry, ale tytuły 3D miały problemy z płynnym działaniem. Wiele gier rozpoznaje ekrany o proporcjach 16:10, więc zmniejszanie rozmiaru oznacza, że ​​nie będziesz musiał zajmować się rozciąganiem ani pisaniem. Przy 1280×800 i przy ustawieniu średniej jakości, wbudowany benchmark Shadow of the Tomb Raider zdołał osiągnąć jedynie średnie 23 kl./s. Far Cry 5 był w stanie osiągnąć średnio 30 klatek na sekundę. Żadna z gier nie wyglądała zbyt dobrze przy tych ustawieniach, więc jeśli chcesz grać na Mi Notebook Ultra, musisz zadowolić się starszymi lub prostszymi tytułami.

Jeśli chodzi o żywotność baterii, powinieneś być w stanie przetrwać dzień roboczy na jednym pełnym naładowaniu, jeśli używasz głównie przeglądania Internetu i produktywności. Ciężki test Battery Eater Pro 3D trwał 2 godziny i 8 minut, co jest całkiem niezłe. Przy cięższych zadaniach, takich jak bieganie w grach i testach porównawczych, cała lewa strona ciała, w tym podpórka pod nadgarstek, stała się dość ciepła. Wentylator chłodzący nie jest w ogóle słyszalny, z wyjątkiem sytuacji, gdy laptop jest mocno obciążony.

Mi Notebook Ultra ma dyskretny wygląd, a jakość wykonania jest dobra

Werdykt

Mi Notebook Ultra ma wiele zalet pod względem funkcji i wydajności. Otrzymujesz świetny stosunek jakości do ceny, nawet w porównaniu do poziomu podstawowego Seria Redmibook co też było uruchomiona całkiem niedawno. Wyświetlacz i klawiatura to główne atuty tego urządzenia. Żywotność baterii jest wystarczająco dobra dla maszyny roboczej, a sprzęt powinien wystarczyć na kilka lat. Z drugiej strony, takie rzeczy jak głośniki, gładzik i wybór portów mogą być jeszcze lepsze.

Xiaomi znalazło dobrą równowagę między kosztami, funkcjami i wydajnością. To nie jest najbardziej przenośny laptop i zdecydowanie nie jest przeznaczony dla graczy, ale nadal powinieneś być w stanie nosić go codziennie i wygodnie wykonywać wiele pracy. Może to być dobra opcja dla studentów, osób pracujących na własny rachunek lub pracowników zdalnych oraz użytkowników domowych. Testowany tutaj wariant Core i7 jest warty sprawdzenia, jeśli masz budżet, który może rozciągnąć się do Rs. 80 000.

Wariant średniego poziomu z słabszym procesorem również powinien być wystarczająco dobry dla większości ludzi. Może to być jeszcze lepsza wartość, ponieważ nadal otrzymujesz ten sam ekran o wysokiej rozdzielczości 90 Hz 16:10, wygodną klawiaturę i port Thunderbolt w znacznie niższej cenie, a także specyfikacje procesora nie są aż tak różne. Nie sugerowałbym jednak rozważania wariantu podstawowego, ponieważ ma tylko 8 GB pamięci RAM, której nie można uaktualnić. Różnica w cenie nie przyniesie dużych oszczędności przez cały okres użytkowania laptopa.

shehhttps://techblogspace.com
Mam na imię Ahmad. Jestem pisarzem treści z Polski. Piszę blogi i artykuły o technologii.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments