Monday, January 24, 2022
HomePonieważ certyfikat wygasł, niektóre funkcje systemu Windows 11 nie działają.

Ponieważ certyfikat wygasł, niektóre funkcje systemu Windows 11 nie działają.

[ad_1]

Funkcje systemu Windows 11, w tym narzędzie do wycinania, a także klawiatura dotykowa, pisanie głosowe i panel emoji, nie są dostępne dla niektórych użytkowników z powodu wygasłego certyfikatu, poinformował Microsoft w dokumencie pomocy technicznej. Firma z Redmond w pewnym stopniu załatała problem, wypuszczając opcjonalną aktualizację. Jednak jeszcze całkowicie rozwiązał problem z certyfikacją i przywrócił jego funkcje, w tym narzędzie do wycinania. Dokładna liczba użytkowników systemu Windows 11, których dotyczy problem, nie została podana.

Microsoft powiedział, że od 1 listopada niektórzy Okna 11 użytkownicy nie mogą już korzystać z fabrycznie załadowanych aplikacji i funkcji systemu Windows z powodu wydania certyfikatu cyfrowego który wygasł 31 października. Komponenty, których dotyczy problem, to narzędzie do wycinania, strona kont i strona docelowa w aplikacji Ustawienia, menu Start w trybie S, klawiatura dotykowa, pisanie głosowe, panel emoji, interfejs użytkownika Input Method Editor (IME UI) i Pierwsze kroki oraz Wskazówki.

Aby częściowo naprawić ten problem, firma Microsoft wydała opcjonalną łatkę KB5006746. Rozwiązuje problem z certyfikacją dzięki funkcjom, takim jak klawiatura dotykowa, pisanie głosowe, panel emoji i interfejs IME. Nie dotyczy to jednak niedostępności funkcji, w tym narzędzia do wycinania i elementów w trybie S.

Szczególnie w przypadku narzędzia do wycinania firma Microsoft zaleciła użycie tradycyjnego procesu przechwytywania zrzutów ekranu, w którym należy nacisnąć klawisz Print Screen na klawiaturze i wkleić zrzut ekranu do dokumentu. Firma obiecała również wprowadzić „rozwiązanie krótkoterminowe”, które naprawiłoby problemy z narzędziem do wycinania i trybem S.

Jak na skraju notatki, niektórzy użytkownicy, których to dotyczy, byli w stanie rozwiązać problem z certyfikacją, zmieniając datę systemową na 30 października. Możesz również przejść z poprawką KB5006746, pobierając opcjonalną aktualizację ręcznie za pośrednictwem Aktualizacja systemu Windows.

Najnowsze problemy mające wpływ na użytkowników systemu Windows 11 pojawiają się zaledwie kilka tygodni po wydaniu przez firmę Microsoft Windows 11 Kompilacja 220000.282 aby rozwiązać problem mający wpływ na systemy oparte na procesorach AMD Ryzen.

Problemy związane z wygasłymi certyfikatami również nie są nowe dla producenta systemu Windows, ponieważ doświadczył globalnych przestojów w swojej ofercie, w tym Microsoft Teams oraz Lazur w przeszłości.

shehhttps://techblogspace.com
Mam na imię Ahmad. Jestem pisarzem treści z Polski. Piszę blogi i artykuły o technologii.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments