Monday, January 24, 2022
HomeOryginalny komputer Apple zbudowany przez Jobsa, Wozniak zostanie wystawiony na aukcję

Oryginalny komputer Apple zbudowany przez Jobsa, Wozniak zostanie wystawiony na aukcję

[ad_1]

Oryginalny komputer Apple, ręcznie zbudowany przez założycieli firmy Steve’a Jobsa i Steve’a Wozniaka 45 lat temu, trafia we wtorek pod młotek w Stanach Zjednoczonych.

Funkcjonowanie Jabłko-1, prapradziadek dzisiejszego eleganckiego chromu i szkła Macbooki, ma przynieść do 600 000 dolarów (około 4,44 crore rupii) na aukcji w Kalifornii.

Tak zwane „Chaffey College” Apple-1 jest jednym z zaledwie 200 wyprodukowanych przez Oferty pracy oraz Woźniak na samym początku odysei firmy od start-upu garażowego do megalitu wartego 2 biliony dolarów (około 1,48,09,546 crore).

Tym, co sprawia, że ​​jest to jeszcze rzadsze, jest fakt, że komputer jest zamknięty w drewnie koa — bogato patynowanym drewnie pochodzącym z Hawajów. Tylko kilka oryginalnych 200 zostało wykonanych w ten sposób.

Jobs i Wozniak sprzedawali głównie Apple-1 jako części. Jeden sklep komputerowy, który odebrał około 50 sztuk, zdecydował się na okrycie niektórych z nich drewnem, podał dom aukcyjny.

„To rodzaj świętego Graala dla kolekcjonerów vintage’owej elektroniki i technologii komputerowych” – powiedział w rozmowie z Los Angeles Times ekspert Apple-1 Corey Cohen. „To naprawdę sprawia, że ​​dla wielu ludzi jest to ekscytujące”.

Dom aukcyjny John Moran Auctioneers twierdzi, że urządzenie, które jest wyposażone w monitor wideo Panasonic z 1986 roku, miało tylko dwóch właścicieli.

„Pierwotnie został zakupiony przez profesora elektroniki z Chaffey College w Rancho Cucamonga w Kalifornii, który następnie sprzedał go swojemu uczniowi w 1977 roku” – czytamy na stronie internetowej domu aukcyjnego.

The Los Angeles Times doniósł, że student – ​​który nie został wymieniony z nazwiska – zapłacił za to w tym czasie zaledwie 650 dolarów (około 48 100 rupii).

Ten student może teraz sporo zarobić: działający Apple-1, który pojawił się na rynku w 2014 roku, został sprzedany przez Bonhams za ponad 900 000 dolarów (około 6,66 crore rupii).

„Wiele osób po prostu chce wiedzieć, jaka osoba zbiera komputery Apple-1 i to nie tylko ludzie z branży technologicznej” – powiedział Cohen.

jabłko gnał do sukcesu na przełomie lat 70. i 80., ale upadł po odejściu Jobsa i Woźniaka.

Firma została ożywiona pod koniec lat 90., a Jobs powrócił do roli dyrektora naczelnego.

Nadzorował uruchomienie iPod, a później zmieniający świat iPhone, przed śmiercią w 2011 roku.

shehhttps://techblogspace.com
Mam na imię Ahmad. Jestem pisarzem treści z Polski. Piszę blogi i artykuły o technologii.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments