Monday, January 24, 2022
HomeModele MacBook Pro 2021 Pojemności baterii, możliwość naprawy ujawniona przez iFixit Teardown

Modele MacBook Pro 2021 Pojemności baterii, możliwość naprawy ujawniona przez iFixit Teardown

[ad_1]

Modele MacBooka Pro 2021 zostały zaprezentowane przez Apple kilka tygodni temu na specjalnym wydarzeniu. Nowe 14-calowe i 16-calowe modele Pro są zasilane przez procesory M1 Pro i M1 Max. Puścili pasek dotykowy i wprowadzili wycięcie na wyświetlaczu. iFixit przeprowadził teraz rozbiórkę tych nowych modeli MacBooka Pro, aby ujawnić elementy wewnętrzne i zmiany wprowadzone przez Apple od poprzedniej generacji. Podział ujawnia również pojemność baterii dwóch modeli MacBooka Pro.

Szczegółowe rozbicie iFixit ujawnia że 16-calowy model MacBooka Pro jest wyposażony w baterię 99,6 Wh, podczas gdy 14-calowy MacBook Pro ma mniejszą baterię 69,6 Wh. 16-calowy model MacBooka Pro z 2019 r. ma nieco większą baterię o pojemności 99,8 Wh, podczas gdy bateria M1 MacBook Pro z zeszłego roku ma taktowanie 58,2 Wh, czyli znacznie mniej niż 14-calowy model MacBooka Pro zaprezentowany w tym roku. Ponadto rozbiórka ujawnia, że ​​akumulatory nie są już przyklejone do podwozia. Zamiast tego można je teraz zdejmować za pomocą łatwych samoprzylepnych uchwytów do pociągania. iFixit potwierdza również, że wymiana baterii jest w pełni funkcjonalna i bez ostrzeżeń.

Firma Apple wprowadziła kilka ulepszeń, pamiętając o naprawie, dzięki czemu baterię można łatwo wyjąć, a tył przykręca się zamiast kleju. Usunięcie paska dotykowego dało Apple możliwość lepszego wykorzystania przestrzeni wewnętrznej. iFixit informuje, że kabel łączący wyświetlacz ma większy luz, a wymiana wyświetlacza również została usprawniona. Mówi się, że ma mniej żmudnych śrub, sprężyn i kabli do wysyłki i nie ma już oddzielnej płyty wyświetlacza do wyjęcia.

Oczywiście nowy MacBook Pro 2021 pokazuje, że nie ma miejsca na modernizację pamięci RAM w przyszłości, a kupującym zaleca się zakup najbardziej preferowanej opcji z góry. Mówi się, że porty są wysoce modułowe, w tym port MagSafe, który można łatwo zamienić. iFixit ostrzega, że ​​czytnik kart SD i port HDMI są przylutowane do płyty głównej, a jakiekolwiek ich uszkodzenie oznacza kosztowną naprawę lub pełną wymianę płyty.

Ogólnie rzecz biorąc, iFixit daje wynik naprawy 4 na 10 nowym modelom MacBooka Pro. Pełny film z rozkładaniem można zobaczyć poniżej.


.

[ad_2]

Source link

shehhttps://techblogspace.com
Mam na imię Ahmad. Jestem pisarzem treści z Polski. Piszę blogi i artykuły o technologii.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments