Monday, January 24, 2022
HomeLenovo twierdzi, że globalny niedobór chipów będzie się utrzymywał, gdy zyski rosną

Lenovo twierdzi, że globalny niedobór chipów będzie się utrzymywał, gdy zyski rosną

Chiński Lenovo, największy na świecie producent komputerów osobistych, powiedział, że globalny niedobór chipów utrzyma się w pierwszej połowie przyszłego roku, ponieważ w czwartek odnotował 65-procentowy wzrost zysku w drugim kwartale.

Firma powiedziała, że ​​była w stanie przerosnąć rynek, zapewniając więcej dostaw komponentów niż jej konkurenci, ale przyznała, że ​​niedobór chipów „powodował opóźnienia w realizacji zamówień i znaczne zaległości zamówień na komputerach, smartfonach i serwerach”.

Dyrektor Generalny i Przewodniczący Yang Yuanqing powiedział Reuterowi w wywiadzie, że jego wcześniejsza prognoza, że ​​niedobór pozostanie nierozwiązany przynajmniej do pierwszej połowy 2022 r., pozostała niezmieniona.

„Niedobór jest napędzany silnym popytem, ​​szczególnie w sektorze IT oraz w sektorze pojazdów elektrycznych” – powiedział.

Akcje firmy spadły aż o 5 procent po jej wynikach, które według analityka Guotai Junan, Gin Yu, odzwierciedlają obawy rynku dotyczące tego, w jaki sposób kryzys półprzewodników, który wpłynął na towary, od samochodów po sprzęt AGD, wpłynął na światowe dostawy komputerów.

Doradztwo badawcze Gartner powiedział W zeszłym miesiącu wzrost sprzedaży komputerów osobistych na całym świecie zwolnił we wrześniu, ponieważ złagodzenie środków antywirusowych skłoniło konsumentów i wydatki edukacyjne do odejścia od komputerów PC na rzecz innych priorytetów, a niedobory chipów ograniczyły sprzedaż laptopów.

Lenovo utrzymał tytuł największego światowego dostawcy komputerów PC pod względem dostaw, choć jego wzrost zwolnił po pięciu kolejnych kwartałach dwucyfrowego wzrostu, Gartner powiedział. W trzecim kwartale udział Lenovo w globalnym rynku wzrósł o 1,8 proc. do 23,7 proc.

Yang powiedział, że Lenovo pomogło dzięki unikalnemu hybrydowemu modelowi łańcucha dostaw, w którym komponenty są pozyskiwane zewnętrznie i z własnej produkcji, i chociaż odnotował spadek popytu na komputery edukacyjne, popyt komercyjny pozostał silny.

Wcześniej, w czwartek, firma odnotowała zysk za kwartał zakończony 30 września przypadający na akcjonariuszy, który wzrósł do 512 milionów dolarów (około 3814 crore) w porównaniu do 310 milionów dolarów (około 2310 crore) w tym samym okresie rok wcześniej.

Przychody wzrosły o 23 procent do 17,9 miliarda rupii (około 1 33395 crore rupii), nieco powyżej średniej szacunków wynoszącej 17,3 miliarda (około 1 28906 crore rupii), według 9 analityków. Refinitiv dane.

Pomimo obaw o dostawy chipów, akcje Lenovo wzrosły w ciągu ostatniego roku o ponad 70 procent, ale inwestorzy byli wstrząśnięci w zeszłym miesiącu, gdy firma nagle wycofała swoje 10 miliardów CNY (około 11 642 crore) akcji w Szanghaju.

Yang powiedział, że za decyzją stoją takie czynniki, jak warunki rynkowe i proces notowania, i powiedział, że ruch ten nie zaszkodzi jego biznesowi.

shehhttps://techblogspace.com
Mam na imię Ahmad. Jestem pisarzem treści z Polski. Piszę blogi i artykuły o technologii.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments