Monday, January 24, 2022
HomeLenovo prowadzi dostawy notebooków w trzecim kwartale, Dell odnotowuje ogromny roczny wzrost:...

Lenovo prowadzi dostawy notebooków w trzecim kwartale, Dell odnotowuje ogromny roczny wzrost: raport

[ad_1]

Światowy rynek notebooków odnotował 8-procentowy wzrost rok do roku w trzecim kwartale 2021 r., wynika z najnowszych danych Strategy Analytics. Raport wskazuje, że Dell prowadził rok do roku wzrost liczby notebooków na poziomie 50 procent, podczas gdy Lenovo miało najwięcej wysyłek w trzecim kwartale 2021 r. – 15,3 miliona sztuk. HP utrzymał drugą pozycję z 14,3 milionami wysyłek, podczas gdy Dell zajął trzecie miejsce z 12,2 milionami wysyłek w trzecim kwartale. Apple i Asus zamknęły pierwszą piątkę w światowych rankingach dostaw notebooków.

Najnowszy raport przez Strategy Analytics sugeruje, że Lenovo zdominował rynek czwarty kwartał z rzędu, osiągając rekordową liczbę sprzedanych komputerów przenośnych w wysokości 15,3 miliona w trzecim kwartale 2021 r. Stanowiło to 5-procentowy wzrost w porównaniu z 14,5 milionami dostarczonymi rok wcześniej. Firma mówi, że HP zajmuje drugie miejsce w trzecim kwartale w kategorii notebooków, ponieważ w trzecim kwartale 2021 roku sprzedaż osiągnęła 14,3 miliona. Oznacza to 5-procentowy spadek rok do roku; od początku pandemii. Strategy Analytics powiedział, że był to pierwszy kwartał, w którym dostawy spadły dla firmy rok do roku.

Dell, jak wspomniano, podobno odnotował najwyższy, najwyższy wzrost rok do roku, wynoszący 50 procent. Według raportu, przesyłki wzrosły o 12,2 miliona sztuk w trzecim kwartale 2021 r. i zyskały 5,1 punktu procentowego udziału w rynku w ciągu ostatniego kwartału, osiągając 18,2 procent. Jabłka Mówi się, że biznes notebooków ustanowił rekordowy kwartał w historii firmy, sprzedając ponad 6,5 miliona egzemplarzy MacBooka we wrześniu, co stanowi 10-procentowy wzrost w porównaniu z trzecim kwartałem 2020 r.

Analiza strategii informuje, że Asus zajął piąty sport dzięki ulepszonym dostawom do użytkowników komercyjnych i konsumenckich w trzecim kwartale 2021 r. Dostawy Asusa wzrosły do ​​5,1 miliona sztuk przy 10-procentowym tempie wzrostu rok do roku. Raport mówi, że w trzecim kwartale 2021 r. odnotowano w sumie 66,8 mln sprzedanych notebooków na całym świecie. W raporcie zauważono, że chociaż ten kwartał przyniósł wzrost, niepewność zaciemnia kolejne kilka kwartałów, ponieważ ograniczenia w dostawach coraz bardziej doganiają najlepszych dostawców.

Eric Smith, dyrektor, Connected Computing dodał: „Chromebook wzrost liczby przesyłek rok do roku był jednocyfrowy po wielu kwartałach wysokiej sprzedaży. Popyt na edukację w Stanach Zjednoczonych zwolnił, ponieważ większość szkół została ponownie otwarta na naukę osobistą, a inne wydatki miały pierwszeństwo przed zakupami komputerów. Kilku dostawców już anulowało lub opóźniło zamówienia, dopóki nowy budżet nie będzie ponownie dostępny na urządzenia komputerowe”.

shehhttps://techblogspace.com
Mam na imię Ahmad. Jestem pisarzem treści z Polski. Piszę blogi i artykuły o technologii.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments