HP jest liderem indyjskiego rynku komputerów PC w trzecim kwartale 2021 r., dominacja notebooków: IDC

[ad_1]

Firma HP utrzymała pozycję lidera w ogólnej kategorii komputerów PC z ponad milionem wysyłek na rynku indyjskim w trzecim kwartale 2021 r., donosi IDC. Notebooki nadal dominowały w ogólnej kategorii komputerów PC w Indiach z ponad 80-procentowym udziałem. Raport dodaje, że popyt korporacyjny i konsumencki pomógł kategorii notebooków osiągnąć po raz pierwszy ponad 3 miliony jednostek, a kategoria komputerów stacjonarnych również kontynuowała wzrost, ponieważ wzrosła o 30,5% r/r w trzecim kwartale 2021 r. IDC podaje łącznie 4,5 miliona Komputery PC zostały wysłane w tym kwartale, co czyni go największym w historii pojedynczym kwartałem w Indiach.

Segment notebooków miał 3,6 mln wysyłek w III kwartale 2021 r., IDC raporty. Dla porównania w segmencie komputerów stacjonarnych w trzecim kwartale odnotowano zaledwie 0,73 miliona wysyłek, a w segmencie stacji roboczych tylko 90 000 wysyłek. Jak wspomniano, HP utrzymał swoją pozycję lidera w ogólnej kategorii komputerów PC z zgłoszonymi 1,26 milionami wysyłek. Prowadził zarówno w segmencie komercyjnym, jak i konsumenckim z 28,5% udziałem w ogólnej kategorii komputerów PC, podczas gdy trzeci kwartał z rzędu utrzymał ponad 30% udział w segmencie komercyjnym. Udział HP spadł do 25,3 proc. w segmencie konsumenckim, pomimo wzrostu przesyłek konsumenckich o 22,5% r/r w III kwartale 2021 r.

IDC mówi, że Dell utrzymał drugą pozycję z 23,8% udziałem w ogólnej kategorii komputerów PC, zarządzając 1,05 mln wysyłek w Indiach. Podobno też wyprzedził Lenovo w segmencie konsumenckim na drugie miejsce z udziałem 19,2 proc. Lenovo zajęło trzecie miejsce z 0,83 milionami wysyłek w trzecim kwartale i łącznym udziałem 18,6 procent. W segmencie komercyjnym jego przesyłki wzrosły o 19 proc. Jednak IDC informuje, że segment konsumencki Lenovo odnotował w ciągu kwartału marginalny wzrost o 3,4% rok do roku.

Acer oraz Asus zajęła ostatnie dwa miejsca w pierwszej piątce indyjskich dostaw komputerów osobistych w trzecim kwartale, zgłaszając odpowiednio 0,38 miliona i 0,37 miliona wysyłek. Acer miał podobno 8,6 procent udziału w rynku, podczas gdy Asus był tuż za nim z 8,5% udziałem w rynku. IDC twierdzi, że Acer odnotował również swój największy kwartał, ponieważ w trzecim kwartale sprzedał 381 000 komputerów. Asus podobno również po raz pierwszy w kraju wysłał ponad 300 000 komputerów PC.

Leave a Reply

Your email address will not be published.