Monday, January 24, 2022
HomeDostawy Chromebooków i tabletów spadają po raz pierwszy od początku pandemii: IDC

Dostawy Chromebooków i tabletów spadają po raz pierwszy od początku pandemii: IDC

[ad_1]

Według najnowszego raportu IDC, Chromebooki i tablety odnotowały pierwszy kwartalny spadek sprzedaży od początku pandemii w 2020 roku. Podczas gdy dostawy Chromebooków spadły o 29,8 procent rok do roku w trzecim kwartale 2021 r., dostawy tabletów odnotowały spadek o 9,4 procent rok do roku. Liczba przesyłek Chromebooków spadła do 6,5 miliona sztuk, a liczba przesyłek tabletów spadła do 42,3 miliona sztuk. W segmencie Chromebooków Lenovo prowadziło podobno z 23,1 procentowym udziałem w rynku. Z kolei Apple rządził segmentem tabletów w trzecim kwartale z 34,6 proc. udziałem w rynku.

Najnowsze IDC raport sugeruje, że złagodzenie restrykcji w wielu regionach doprowadziło do wzrostu wydatków w innych kategoriach, co osłabiło Chromebook i zapotrzebowanie na tablety. Spadek, jak czytamy w raporcie, wynika również z porównania do mocnego trzeciego kwartału w 2020 r., kiedy sprzedaż urządzeń konsumenckich osiągnęła szczyt. Jak wspomniano, Lenovo rządził segmentem Chromebooków w trzecim kwartale 2021 r. z 1,5 miliona przesyłek i 23,1 procentowym udziałem w rynku. Jednak jego roczny wzrost spadł o 10 procent, ponieważ w tym samym kwartale ubiegłego roku sprzedano 1,7 miliona sztuk. W przypadku przesyłek Chromebooków: Acer zajmuje drugie miejsce z 1,4 miliona przesyłek i 20,8 procentowym udziałem w rynku. Dell oraz HP plasują się odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu, z 1,2 miliona i 1,1 miliona zgłoszonych wysyłek w trzecim kwartale. Samsung zajął ostatnie miejsce z 0,6 miliona przesyłek i 8,9 procentowym udziałem w rynku. Prawie wszyscy czołowi producenci Chromebooków odnotowali spadek rocznego wzrostu, z wyjątkiem Samsunga, który odnotował marginalny wzrost o 0,2 procent.

Anuroopa Nataraj, starszy analityk ds. badań w IDC Mobility and Consumer Device Trackers, dodaje: „Wiele szkół i rządów przerosło swoje budżety na dostarczanie urządzeń do zdalnego uczenia się, a nawet konsumenci agresywnie kupowali urządzenia do nauki w 2020 roku. rynek edukacyjny jest spodziewany w niedalekiej perspektywie. Ma to bezpośredni wpływ na Chromebooki, a nawet tablety, zwłaszcza na rozwiniętych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone i Europa Zachodnia, ze względu na duże wolumeny w poprzednich kwartałach. Jednak Chromebooki nadal zwiększają swoją obecność na rynku edukacyjnym. rynków wschodzących, takich jak Azja/Pacyfik (z wyłączeniem Japonii i Chin), Ameryka Łacińska oraz Bliski Wschód i Afryka, ale sprzedaż w tych regionach stanowi mniej niż 13 procent całkowitej liczby Chromebooków, a zatem jest daleka od poruszenia rynku globalnego. ”

Jeśli chodzi o tablety, najnowszy raport IDC sugeruje, że jabłko przewodził w dostawach w trzecim kwartale 2021 r. z 14,7 milionami sztuk i 34,6 procentowym udziałem w rynku. Odnotowała 4,6 procentowy wzrost roczny, przy zaledwie 14 milionach jednostek dostarczonych w tym samym kwartale ubiegłego roku. Samsung zajmuje drugie miejsce z zgłoszonymi przesyłkami na poziomie 7,5 miliona i udziałem w rynku na poziomie 17,7 procent. Tablety marki Amazon i Lenovo Tabletki zajmują trzecie i czwarte miejsce z odpowiednio 4,7 milionami i 4,3 milionami sprzedanych egzemplarzy.

Huawei udało się sprzedać 2,4 miliona tabletów w trzecim kwartale 2021 r., zdobywając 5,4 procent udziału w globalnym rynku i zajmując piąte miejsce w rankingu tabletów.

shehhttps://techblogspace.com
Mam na imię Ahmad. Jestem pisarzem treści z Polski. Piszę blogi i artykuły o technologii.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments