Monday, January 24, 2022
HomeChipmaker TSMC twierdzi, że nie udostępnił danych klienta na żądanie USA

Chipmaker TSMC twierdzi, że nie udostępnił danych klienta na żądanie USA

[ad_1]

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), największy na świecie producent chipów kontraktowych, powiedział w poniedziałek, że nie ujawnił szczegółowych informacji na temat klientów w odpowiedzi na żądanie danych dotyczących chipów w USA.

TSMC jest jedną z kilku firm, w tym Korei Południowej Samsung oraz SK Hynix, że rząd USA poprosił o dobrowolne przekazanie informacji, aby lepiej zrozumieć globalny niedobór chipów. Wyznaczył termin 8 listopada na złożenie informacji.

Jednak prośba USA wywołała w branży obawy dotyczące tajemnic handlowych. Firmy południowokoreańskie — dwaj najwięksi światowi producenci układów pamięci — planują pominąć szczegółowe informacje podczas dostarczania danych do Waszyngtonu, podały dwa źródła w zeszłym tygodniu.

TSMC, główny jabłko dostawca powiedział, że odpowiedział na prośbę USA o pomoc w rozwiązaniu problemu niedoboru półprzewodników, który zakłócił produkcję dla producentów samochodów i dostawców elektroniki użytkowej.

TSMC powiedział, że pozostaje „zaangażowany w ochronę poufności naszych klientów, jak zawsze, zapewniając, że żadne informacje dotyczące klienta nie zostaną ujawnione w odpowiedzi”.

Nie podał żadnych dalszych szczegółów.

We wrześniu sekretarz handlu USA Gina Raimondo powiedziała, że ​​prośba o informacje ma na celu zwiększenie przejrzystości łańcucha dostaw. Ostrzegła, że ​​jeśli firmy nie odpowiedzą na wezwanie „to mamy w naszej skrzynce narzędziowej inne narzędzia, które wymagają od nich podania nam danych”.

Tajwańska potęga technologiczna powiedziała, że ​​robi wszystko, co w jej mocy, aby rozwiązać problem braku chipów. TSMC zobowiązało się wydać 100 miliardów dolarów (około 7,40,379 crore rupii) w ciągu najbliższych trzech lat na zwiększenie pojemności chipów.

Rząd Tajwanu powiedział, że przestrzega amerykańskiego prawa handlowego, ale wesprze firmy krajowe, jeśli otrzymają „nieuzasadnione żądania”.

shehhttps://techblogspace.com
Mam na imię Ahmad. Jestem pisarzem treści z Polski. Piszę blogi i artykuły o technologii.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments